Bezpieczne wakacje

Pomyśl o własnym bezpieczeństwie podczas wakacji, przeczytaj kilka wskazówek, które być może pomogą Ci bezpiecznie spędzić własny urlop.

Wynajmując nocleg zapytaj o:

– Położenie obiektu noclegowego, czyli, czy nasz pensjonat położony jest blisko ruchliwej ulicy, czy w bliskiej odległości od pubów, restauracji i dyskotek, itd. Będą to niezwykle istotne informacje szczególnie w przypadku, gdy udajemy się na wakacje z dziećmi.

– Wyposażenie bazy noclegowej w sprzęt AGD i RTV, a także w parking strzeżony bądź nie, plac zabaw, zabawki, itd. Pamiętajmy, że ważne jest również to, czy plac zabaw jest zadbany, a zabawki regularnie myte.

– Zapytajmy również o to, czy do wybranego przez nas obiektu noclegowego mogą przyjeżdżać osoby ze zwierzętami. Posiadając taką informację w szybki sposób odpowiemy sobie na pytanie, czy chcemy wypoczywać w takim obiekcie.

– Zapytajmy o nadzór nad wchodzącymi i wychodzącymi z budynku. Szacuje się, że w miejscach, w których nikt nie prowadzi nadzoru nad wchodzącymi do obiektu znacznie częściej dochodzi do kradzieży i pobić.

– Zapytajmy o to, czy w pensjonacie bądź obiekcie noclegowym do którego się udajemy obowiązują godziny ciszy nocnej.

– Zapytajmy także o to, czy obiekt prowadzi restaurację, bądź punkt kulinarny z nadzorem sanepidu.

– Równie ważne jest to w jakiej odległości od plaży znajdują się nasze noclegi oraz to czy plaża jest strzeżona. Wybierając się na wakacje i płacąc za pobyt spore pieniądze mamy prawo oczekiwać, że plaża będzie pod nadzorem ratowników, jeśli nie, przemyślmy, czy faktycznie chcemy spędzić czas w tej wybranej przez nas miejscowości.

Pamiętajmy o tym, że mamy prawo pytać, a im więcej pytań zadamy właścicielom kwater, pensjonatów, czy hoteli tym lepsze będziemy mieli samopoczucie i pewność, że dopełniliśmy wszelkich starań, aby nasze wakacje były bezpieczne. Korzystajmy z internetowych serwisów noclegowych z głową, wybierajmy te, które posiadają przekrojowo najróżniejsze typu obiektów noclegowych; od hoteli najwyższej klasy, poprzez pensjonaty i ośrodki wypoczynkowe, aż do ośrodków agroturystycznych, pól  namiotowych i kwater prywatnych. Im większa baza obiektów w danym serwisie, tym większa pewność, że serwis jest obdarzony zaufaniem nie tylko właścicieli obiektów, ale i samych użytkowników.

M-S-M

Brak podobnych post?w.Zostaw komentarz