Coraz więcej Polaków planuje urlop z serwisem otoWakacje.pl

Serwis otoWakacje.pl zdobywa coraz więcej zadowolonych użytkowników, o czym świadczy rosnąca liczba ogłoszeniodawców i wzrost ruchu na stronach. ? Zachęcamy Polaków do częstego podróżowania po kraju ? komentują przedstawiciele serwisu.Podpowiadamy gdzie warto wyjechać i jak zagospodarować czas na miejscu, a także gdzie nocować i dobrze zjeść.

Rosnąca popularność serwisu

W 2010 roku turyści korzystający z serwisu otoWakacje.pl wybierać mogli spośród blisko 100 tysięcy ofert noclegów, wycieczek, kolonii oraz propozycji wypoczynku w ośrodkach SPA w kraju i za granicą. W ciągu roku serwis odwiedziło ponad 4,5 mln unikalnych użytkowników. ? To bardzo dobry wynik, który daje nam, porównując statystyki z drugiej połowy 2009 i 2010 roku, zwiększenie o ponad 80 proc. liczby odwiedzających oraz ponad 90 proc. większą liczbę odsłon stron serwisu ? komentuje Katarzyna Nowaczyk, dyrektor serwisu otoWakacje.pl. ? Tak dynamiczny wzrost ruchu na stronach świadczy o tym, że udało nam się wpisać w potrzeby użytkowników i serwis rozwija się we właściwym kierunku.

Potwierdzają to wyniki przeprowadzonego wśród ogłoszeniodawców sondażu. Współpraca z serwisem otoWakacje.pl została oceniona przez 80 proc. ankietowanych dobrze i bardzo dobrze. Ogłoszeniodawcy zadowoleni byli z poziomu obsługi klienta oraz zastosowanych w serwisie rozwiązań technicznych. Wielu właścicieli hoteli i prywatnych kwater, a także touroperatorów, doceniło też skuteczność zamieszczania ogłoszeń w otoWakacje.pl. Serwis jako jedyny na rynku daje możliwość jednoczesnego publikowania ogłoszeń na platformie Allegro, z której korzysta obecnie ponad 11,5 mln użytkowników, co znacząco zwiększa zasięg ofert.

By podróżować częściej

Serwis ma służyć pomocą również osobom chcącym zorganizować wyjazd na własną rękę. ? Staramy się stworzyć świeży i funkcjonalny produkt, oferujący użytkownikom nie tylko propozycje wycieczek
? mówi Katarzyna Nowaczyk. ? Chcemy przekonać Polaków do częstszego podróżowania ? nawet krótki weekend może stanowić doskonałą okazję do odpoczynku. Dlatego dostarczamy inspiracji dotyczących kierunków, a także informacji na temat czekających tam atrakcji i bazy noclegowo-gastronomicznej. Wyświetlając opis imprezy, użytkownik ma jednocześnie dostęp do oferty noclegów
i restauracji najlepiej dopasowanych do danej lokalizacji. Ponadto stale rozbudowujemy i aktualizujemy bazę przewodników po najciekawszych rejonach kraju i świata.

? Uważamy, że Polska jest piękna, dlatego zachęcamy do podróżowania po niej i wspieramy lokalne produkty turystyczne ? dodaje Katarzyna Nowaczyk. W 2010 roku serwis otoWakacje.pl wspierał akcję ?Poznań za pół ceny?, a także kolejną edycję konkursu Polskiej Organizacji Turystycznej na Najlepszy Produkt Turystyczny roku. Internauci już po raz drugi mogli za pośrednictwem serwisu głosować na ich zdaniem najciekawsze lokalne atrakcje turystyczne. Zwycięzcą tegorocznej edycji został Szlak Orlich Gniazd.

Doskonalenie narzędzi

Rosnąca popularność serwisu to między innymi zasługa systematycznej pracy nad jego rozwojem.
? otoWakacje.pl to młody serwis, dlatego rok 2010 upłynął pod znakiem bardzo intensywnych działań mających na celu udoskonalanie istniejących i tworzenie nowych narzędzi. Pracujemy nad tym, aby poszukiwanie ofert przez turystów było jeszcze szybsze i łatwiejsze, a zamieszczanie ogłoszeń jeszcze bardziej funkcjonalne ? podsumowuje Katarzyna Nowaczyk. Zespół tworzący serwis kładzie również duży nacisk na bezpieczeństwo swoich użytkowników, dlatego w zeszłym roku zaczęto stosować w formularzach kontaktowych system chroniący przed ewentualnymi atakami spamerów. Stworzono także na stronach serwisu centrum informacyjne, stanowiące kompendium wiedzy w zakresie bezpiecznego zakupu ofert przez Internet oraz bezpieczeństwa podróżowania.

źródło: PR

Brak podobnych post?w.Zostaw komentarz