Już za miesiąc startuje 6. Półmaraton Warszawski!

Od strzału startowego 6. Półmaratonu Warszawskiego dzieli nas tylko 31 dni. Na miesiąc przed biegiem lista zawodników, którzy ustawią się na linii startu sięga już ponad 3,5 tysiąca osób. Niewiele czasu zostało dla osób, które chcą skorzystać z preferencyjnych warunków zapisów. Podstawowa opłata za start obowiązuje tylko do 28 lutego.

W niedzielę 27 marca podczas 6. Półmaratonu Warszawskiego amatorzy biegów z całej Polski zmierzą się z dystansem 21,0975 km. Po raz szósty, właśnie w ten sposób Fundacja ?Maraton Warszawski? otwiera sezon biegowy i zaprasza wszystkich do wiosennych aktywności. Lista startowa tegorocznego biegu zapowiada się imponująco. Na miesiąc przed wyścigiem zarejestrowanych jest już ponad 3,5 tysiąca osób!

Uczestnicy, którzy zapiszą się wcześniej, będą mogli skorzystać z niższej opłaty oraz otrzymają specjalny, imienny numer startowy. Każdy kto chce skorzystać z preferencyjnych warunków zapisów powinien dokonać pełnej rejestracji (wypełnienie formularza zgłoszeniowego oraz dokonanie opłaty) przed 28 lutego. Po tym terminie opłata startowa wzrasta o 50%. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie internetowej biegu: http://www.polmaratonwarszawski.pl/node/25503.

Znamy już trasę marcowego biegu. Tradycyjnie start i meta biegu znajdą się na Krakowskim Przedmieściu przy Placu Zamkowym. Po starcie spod Kolumny Zygmunta zawodnicy pobiegną głównymi ulicami Warszawy. Szczegółową mapę znaleźć można na stronie internetowej http://www.polmaratonwarszawski.pl/trasa-polmaratonu.

Nowością jest natomiast lokalizacja Biura Zawodów, które w tym roku, dzięki współpracy z Polskim Komitetem Olimpijskim, znajdować się będzie w Centrum Olimpijskim. Fundacja ?Maraton Warszawskim? wraz z PKOl-em przygotowała dla zawodników odwiedzających Biuro Zawodów mnóstwo atrakcji. Wśród nich między innymi: zwiedzenie Muzeum Sportu i Turystyki pod okiem przewodnika, porady ekspertów medycyny sportowej z Carolina Medical Center, targi Sport&Fitness, spotkania z wybitnymi sportowcami oraz specjalne ?biegowe? seanse filmowe.

W przeddzień głównego biegu, na warszawskiej Kępie Potockiej, odbędzie się Sztafeta 5×5. Każdy zawodnik pięcioosobowej drużyny będzie miał do pokonania dystans 5 km. To doskonała okazja do sprawdzenia swojej wiosennej formy oraz niecodziennej zabawy w gronie znajomych. Więcej informacji o biegu na stronie: www.5razy5.pl.

***

Fundacja „Maraton Warszawski” została założona w 2002 roku. Jej główną misja jest popularyzacja biegania w Polsce, wsparcie zarówno profesjonalnych zawodników jak i biegaczy-amatorów, a także poprawa standardów organizacyjnych imprez biegowych. Fundacja organizuje między innymi: Maraton Warszawski, Półmaraton Warszawski, Maraton Sztafet Ekiden, Sztafetę 5×5 oraz cykl imprez biegowych ?Puchar Maratonu Warszawskiego?.

Źródło: PR

Brak podobnych post?w.Zostaw komentarz