Morze – pełne atrakcji

Morze Bałtyckie – nasze morze.

Bałtyk jest morzem wyjątkowym, ponieważ praktycznie ze wszystkich stron otoczony jest lądem. Kilka płytkich cieśnin łączy je tylko z Morzem Północnym. Takie położenie ma swoje plusy, ale i minusy. Morze to jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych mórz na świecie. Czynnikami, które wpływają na zanieczyszczenie wód Bałtyku są między innymi: budowa rowów melioracyjnych, intensywne uprzemysłowienie, rozwój i powstawanie nowych miast oraz okoliczne ścieki i odpady.

Polacy mają swoje przyzwyczajenia, odwiedzają dobrze znane sobie plaże. Wyjątkowa w tym temacie jest plaża w Krynicy Morskiej, a także na Wolinie, czy chociażby w Sopocie. W Sopocie dodatkowo mamy niezwykle wysokie stężenie jodu, a to za sprawą najdłuższego w Europie molo, na którego końcu zawartość wdychanego jodu jest 2 razy większa niż na lądzie.

Polskie morze, plaże, wspaniałe deptaki, urokliwe miejscowości i specyficzne, jedyne w swoim rodzaju tereny stanowią o atrakcyjności Bałtyku. Warto wymienić chociażby Łebę z ruchomymi wydmami, czy Świnoujście ? jedyne w Polsce miasto położone na trzech dużych wyspach Uznam, Wolin, Karsibór. Pięknych nadmorskich miejscowości mamy bez liku, dlatego morze rok rocznie tak chętnie jest odwiedzane przez turystów z Polski i ze świata.
Morze to także wspaniałe porty rybackie, historyczne twierdze i majestatyczne latarnie morskie, morze to smaczne ryby i stragany pełne kolorowych pamiątek. Cała gama atrakcji turystycznych czeka na turystów zarówno na lądzie jak i na morzu, bo przecież do dyspozycji urlopowiczów są wspaniałe statki oferujące rejsy, skutery wodne dostarczające adrenaliny, czy jachty z profesjonalną nauką żeglowania. Na deptakach szczególnie wieczorem, bądź nocą przyciąga magia barwnych neonów do salonów gier, do dyskotek, czy do klubów.

Nasze morze to także wspaniałe hotele, pensjonaty, czy sanatoria, te ostatnie tętniące życiem przez cały rok. Noclegi nad morzem rezerwowane są bez względu na porę roku, taniej oczywiście jest poza sezonem, a dodatkowo nie ma tłoku w restauracjach, czy ośrodkach wypoczynkowych.

Nad morzem w sezonie można także liczyć na darmowy udział w wielkich imprezach muzycznych, czy sportowych, często te niezwykłe wydarzenia odbywają się tuż przy linii brzegowej morza. Możemy być niemal pewni, że włodarze nadmorskich miejscowości zadbają o dobór gwiazd sceny muzycznej, czy kabaretowej, bo przecież w ten sposób najłatwiej przyciągnąć turystów do siebie.

Tym, którzy kochają widoki, specyficzną ciszę fal, czy złoty piasek pod stopami pozostają spacery. Czy to przy świetle księżyca, czy przy zachodzie bądź wschodzie słońca nasze morze wygląda pięknie i skłania do refleksji.

Nad morzem relaksujemy się, wyciszamy emocje, po prostu odpoczywamy i tak być powinno.

M-S-M

Polecam

www.morze24h.pl

Brak podobnych post?w.Zostaw komentarz