Myślenicki strzał w dziesiątkę

Już niedługo otwarcie jedynej w swoim rodzaju strzelnicy sportowej w regionie. Od stycznia w Myślenicach każdy chętny będzie mógł sprawdzić się w celowaniu do tarczy, poćwiczyć zawodowo czy realizować swoje strzeleckie hobby. Nowatorskie rozwiązania, różnorodne rodzaje broni i dostępność przez cały rok ? to tylko niektóre atuty nowego obiektu w mieście.

Strzelec po wybraniu rodzaju broni będzie mógł oddawać strzały na jednej z dwóch strzelnic sportowych: na broń palną (możliwość strzelania z 50 i 25 metrów ? 12 stanowisk) oraz na broń pneumatyczną (możliwość strzelania z 10 metrów ? 8 stanowisk). Za pomocą kamer wideo zamontowanych przy tarczach, każdy ?snajper? może na bieżąco śledzić swoje osiągnięcia na monitorze umieszczonym przy każdym stanowisku. Dzięki temu nie ma potrzeby podchodzenia do tarcz w celu sprawdzenia wyników.

Na nowoczesnej strzelnicy w Myślenicach będzie można strzelać dynamiczne, a więc do różnych celów zmiennych odległościach oraz strzelanie do ruchomego celu poprzecznego (przesuwającego się z prawej strony do lewej). ?To bardzo dobre rozwiązanie dla Policji oraz firm ochroniarskich, które będą mogły odbywać treningi na miejscu, bez potrzeby wyjeżdżania na ćwiczenia np. do Krakowa. Nie mniej jednak każdy chętny będzie mógł spróbować swoich sił? ? komentuje Józef Moskal, prezes spółki komunalnej Sport Myślenice. ?Ponadto obiekt oferuje inne atrakcje ja strzelanie do tarczy biatlonowej?- dodaje Moskal.

?Powstanie strzelnicy to szansa dla miasta jak również atrakcyjna oferta dla całej okolicy, tym bardziej, że to jedyny tego rodzaju obiekt w regionie? ? mówi burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Maciej Ostrowski. ?Korzystać z niego będą mogli również uczniowie, czy służby ochrony, mieszkańcy i przyjezdni. Mam nadzieję, że w niedługim czasie na naszym terenie przybędzie zarówno pasjonatów jak i amatorów tej niszowej dyscypliny? ? dodaje Maciej Ostrowski.

Na budowę strzelnicy Myślenice uzyskały największe dofinansowanie, ze wszystkich inwestycji w mieście. Środki finansowe pochodzą zarówno z Unii Europejskiej jak i Ministerstwa Sportu.

źródło: PR

Brak podobnych post?w.Zostaw komentarz