Najważniejszy gdański klub piłkarski – Lechia – część II

W poprzednim artykule omawiałam historie i wydarzenia Lechii do porażki w spotkaniu z Juventusem w 1983 roku. W obecnym postaram się opisać dzieje klubu od tego wydarzenia do czasów obecnych.

Lechia Gdańsk w sezonie 1983/1984 po dwudziestu jeden latach uzyskała awans do najwyższej ligi piłkarskiej w Polsce, spędzając w niej cztery lata rozgrywek. Po niedługim czasie klub z Gdańska znów spadł na okres czterech lat do zaplecza ekstraklasy. W 1995 roku Gdańszczanie byli świadkami dwóch ważnych wydarzeń – klub został zdegradowany do trzeciej ligi lecz połączył się zespołem ekstraklasy – Olimpią Poznań, co jakby nie patrzeć spowodowało awans do niej. Fuzja klubów niestety nie przyniosła oczekiwanych rezultatów i w tym samym sezonie zespół spadł do drugiej ligi, gdzie rozegrał 3 sezony i spadł do III ligi piłkarskiej.

Po tej porażce Lechia wystąpiła ze spółki i za aprobatą licznych fanów latem 2001 zgłosiła klub do rozgrywek piłkarskich zaczynając od A-klasy. Wydarzenie to dodało skrzydeł biało-zielonym i w 4 lata klub znalazł się z powrotem w II lidze rozgrywek, a w 2008 roku klub z Gdańska znów zawitał w ekstraklasie w której gra do dnia dzisiejszego.

Lechia Gdańsk to jednak nie tylko klub futbolowy ale całe stowarzyszenie sportowe. Reprezentantami Lechii byli między innymi brązowi medaliści olimpijscy – Waldemar Malak i Kazimierz Zimny. Lechia to również sekcja rugby, której zawodnicy są zdobywcami mistrzostwa oraz pucharu Polski. Lechia to także zawodnicy hokeja na trawie, tenisa ziemnego i piłki ręcznej.

Lechia Gdańsk dziś zajmuje czternaste miejsce w lidze i jest w strefie zagrożonej spadkiem do drugiej ligi, klub teraz ma 25 punktów i zaledwie pięć z dwudziestu siedmiu wygranych spotkań. Biało-zieloni od 14 sierpnia 2011 rozgrywają mecze na jednym ze stadionów na euro 2012 – stadionie PGE Arena i cieszyć się mogą wysoką frekwencją i lojalnymi kibicami.

Na stadion PGE Arena przy ulicy Pokoleń Lechii Gdańsk 1, udać się może każdy. Ceny wstępu różnią się w zależności od trybuny i wynoszą od 20 do 100 złotych. Klub sprzyja młodzieży i dzieci do lat czterech wpuszczane są za darmo zaś młodzież do lat 16 z 50% zniżką. Rabat udzielany jest także licealistą, studentom i kobietą w wysokości 20%.

Lechia posiada także bardzo zorganizowaną strefę kibica. Wydaje własną gazetkę – Lechista i posiada aktywne konto na społecznościowym portalu – facebook. Ponadto klub utrzymuje liczne fan kluby a jednym z najsłynniejszych jej fanów jest Donald Tuska – premier kraju, Paweł Adamowicz – prezydent miasta Gdańsk, Jan Krzysztof Bielecki – były premier Polski, Jacek Kurski oraz Dariusz Tiger Michalczewski

Następny mecz Lechia Gdańsk rozgrywać będzie na swoim stadionie już 3 V 2012 z Legią Warszawa, każdy kto udaje się na mecz i nie jest z Trójmiasta powinien skorzystać z bogatej oferty noclegowej udostępnionej przez znane w kraju z dobrego komfortu oraz wyśmienitych posiłków – Hotele Gdańsk. Zdecydowanie warto tutaj zobaczyć Hotel Bartan słynący z połączenia dobrej konkurencyjnej ceny z najwyższa jakością obsługi.

Warto jednak pamiętać, że stolica Pomorza oferuje Hotele.
Dodatkowo zapraszamy do skorzystania z oferty miejsca konferencyjne Warszawa

centrum

how to become a general managerI got a concussion about 1 month ago. I fell off my bike and went face first into the road. I have not been able to work full time since, and am just on part time hours. Epstein also spent big on two players he could trust Jon Lester and John Lackey. „The team made sense,” one observer said on Thursday. „Every player was there for a reason. GREENE: Absolutely. Well, baseball has to end and then I’ll turn my attention to football. But before we get to the actual season, I want to ask you about some news about college football’s, really the player of the moment, the Heisman Trophy winner, Johnny Cheap nfl jerseys Manziel. They also offer volunteer trips overseas to help with education, health, and economic developmental programs. Me to We has apparel, home decor, jewelry, and much more for purchase to help support the organization. Notable celebrities like Demi Lovato and Shay Mitchell have supported this organization and gone on volunteer trips. I had people on the outside who were able to prevent me from giving up, and I almost did give up, you know? I had a letter wrote out cheap oakleys sunglasses to my lawyer, saying I didn’t want to live like this. I was going to mail it to my lawyer and have them drop the paperwork for my appeal, and that’s when I got a visit from Denise [„Denny” LeBoeuf, a lawyer with the American Civil Liberties Capital Punishment Project and the Capital Post Conviction Project of Louisiana]. She said she read my case and it was complete garbage, and that if she had the chance to argue my case again, she could prove that I did not do it. Phil Luckett, infamous for his controversial coin toss wholesale china jerseys call in 1998, has voluntarily decided to change jobs from referee to back judge. The Buccaneers were told that a Trent wholesale Jerseys Dilfer fumble returned for a first quarter cheap fake oakleys touchdown should have Wholesale China Jerseys been ruled an incomplete pass. When the fans don’t know they are on the field, „that’s the name of the game.”. „The unit growth in sales for the Xbox One and the 3DS was not enough to offset the decline in spending on the PS4, Wii U and older consoles,” says NPD’s Sam Naji. „The decline in unit spending was also compounded by the 7 percent decline in the ARP for consoles and a cheap ray bans 22 percent decline in the ARP for portables. Videogame software spending, including digital estimates, grew 8% to $273.7M. There seems to be some compelling reasons to lie in certain situations. Although I’ve heard a few plausible defenses of lying, I’m not sure it is ever justified. Once a company starts to condone lying as a matter of course, it is headed for serious trouble.

Brak podobnych post?w.Zostaw komentarz