Noclegi morze- Jurata

Początki istnienia Juraty sięgają 1928 roku, gdy grupa przedsiębiorców wybudowała tu uzdrowisko morskie, które w szybkim czasie zyskało dużą renomę. Było to możliwe dzięki budowie eleganckich hoteli, apartamentów i pensjonatów. Dziś dzielnica Jastarni jest prężnie funkcjonującym kurortem.


Podania głoszą, że nazwa ? Jurata? pochodzi od imienia żmudzkiej bogini morskiej. Legenda mówi, że sprzeciwiła się ona woli ojca i pokochała ubogiego rybaka. Spotkała ją za to surowa kara ? jej ojciec roztrzaskał na kawałki jej podwodny bursztynowy pałac, a jego okruchy do dziś można odnaleźć na brzegu morza.

Mimo że Jurata powstała zaledwie 82 lata temu, jest jednym z najelegantszych kąpielisk i kurortów wypoczynkowych na Pomorzu. Położona wśród lasów i wydm, wyróżnia się czystymi i pięknymi plażami, luksusową bazą noclegową oraz unikatową promenada, którą można dojść do Zatoki Puckiej.

Jurata każdego lata odwiedzana jest przez tłumy turystów. Ekskluzywne noclegi nad morzem, szereg atrakcji turystycznych, czyste plaże i wiele miejsc gdzie można uprawiać sporty wodne decyduje o dużej popularności Juraty.

Noclegi morze ? Jurata

źródło grafiki: www.flickr.com

KJ

Brak podobnych post?w.Zostaw komentarz