Noclegi nad jeziorami

Dlaczego warto wybrać się nad jeziora na wiosenny odpoczynek?

Wiosna to magiczny czas, czas, gdy przyroda budzi się do życia, a jeziora i otaczające je lasy to doskonałe miejsca, aby zaobserwować całą gamę różnorodnych przemian w przyrodzie.

Polska to jeden z krajów europejskich, który obfituje w piękne jeziora, głównie na terenach obejmujących obszar ostatniego zlodowacenia. Zlokalizowane są one w większości w północnej części ? Wielkie Jeziora Mazurskie, które predestynują do miana jednego z siedmiu nowych Cudów Natury. Do tego zbioru należy morenowe Jezioro Śniardwy ? największe w Polsce. Jednak to nie wszystkie zbiorniki wodne, jakie zasługują na uwagę w Polsce. Najgłębszym akwenem jest Hańcza. Za najpiękniejsze z kolei uważa się Morskie Oko w Tatrach, które rokrocznie odwiedza wielu turystów. Jednak każde ma swój niepowtarzalny urok, niektóre także dzięki sentymentowi, który związany jest ze wspomnieniami towarzyszącymi pobytom.

Niektórzy nie wyobrażają sobie, by móc spędzić urlop nad jeziorami bez wędkowania, gdyż stanowi ono ulubioną rozrywkę w szczególności wielu mężczyzn. Wędkarzy można więc spotkać wypoczywających nad jeziorami nie tylko wiosną. Niektórzy traktują wędkowanie w kategorii sportu, dla innych natomiast jest to hobby, które pomaga zrelaksować się i zapomnieć o całym świecie w bezpośrednim otoczeniu przyrody. Niepisaną zasadą podczas wędkowania jest bezwzględny spokój. Są bowiem wędkarze, którzy uważają, że nawet przelatujące w górze samoloty mogą wypłoszyć ryby z łowiska.

Nasze polskie jeziora doskonale nadają się do tego, by uprawiać sporty wodne, wśród których żegluga jest chyba jedną z bardziej popularnych dyscyplin. W związku z tym, kiedy w powietrzu poczuć można już pierwszy powiew wiosny, na urlop nad jeziorami wybiera się wielu hobbystów żeglugi.

Sterowanie łodzią, jak i wszelkie obowiązki, które wykonać musi załoga, są sporym wyzwaniem. Wypłynięcie w rejs jest ponadto lekcją odpowiedzialności, bezwzględnej dyscypliny oraz pokory względem żywiołu wody. W związku z tym kasta wykwalifikowanych żeglarzy powiększa się z każdym rokiem. Dorośli, którzy fascynują się już tym sportem, zarażają pasją swoje dzieci. Niektórych popycha do tego kroku chęć wyrobienia w młodym człowieku wspomnianej już dyscypliny i odpowiedzialności. Niepodważalnym argumentem jest świadomość tego, że szkółka żeglarska to urlop nad jeziorami połączony z aktywnym wypoczynkiem, który jest w dzisiejszych czasach niezwykle istotny, a o którym wiele osób zapomina.

Ponadto żeglowanie dostarczyć może wielu niezapomnianych wrażeń, także estetycznych. Oczywiście jest to świetna zabawa, ale także niezapomniana lekcja przyrody i zapierająca dech w piersiach przygoda. Nad Jeziorem Bobęcińskim Małym, które poza tatrzańskimi zbiornikami jest najwyżej położonym, podziwiać można hordy ptaków wzbijających się do lotu, wodną roślinność lub kunszt innych manewrujących sterników. Czasem trzeba nie lada umiejętności, by przepłynąć wąskim kanalikiem, czy też odnogą łączącą jezioro z innymi zbiornikami. Często potrzebna jest też wiedza o ukształtowaniu terenu, która pozwala nie tylko uniknąć kłopotów, ale także zapewnia bezpieczeństwo nie tylko załodze, ale i łodzi.

Fascynaci nurkowania także powinni zdecydować się na wiosenny wypoczynek nad jeziorami. Jezioro Mamry jest pod tym względem niezwykle atrakcyjne. Dno skrywa bowiem całą masę nieodkrytych przedmiotów archeologicznych, które dają namiastkę niegdysiejszego życia osiedlonych w tym rejonie ludów.

Warto także dodać, że w zachodniej części Jeziora Mamry znajduje się niesamowita wyspa nosząca nazwę Upałty, którą z lądem łączył niegdyś piękny drewniany most. Swego czasu mieściła się tam siedziba rodziny Lehndorffów ? jednego z potężniejszych rodów szlachty pruskiej. Do dworku prowadziła drzewna bukowo-dębowa alejka.

Biorąc pod uwagę wielość atrakcji, jakie czekają na turystów, nie ma się co zastanawiać, tylko trzeba zarezerwować nocleg nad jeziorem. Pomocny przy wyborze okazać się może serwis www.noclegi24h.pl , który zawiera oferty tanich kwater w interesującym regionie ? nad jeziorami także.

Brak podobnych post?w.Zostaw komentarz