Noclegi w górach- Zakopane

Zakopane jest najwyżej położonym miastem w Polsce (750- 1100 m n .p. m). Nazywane?zimową stolicą Polski? leży u podnóża jedynych gór w naszym państwie o charakterze alpejskim. Tatrzańskie szlaki, malownicza zabudowa, oryginalna gwara, obyczaje, stroje i muzyka przyciągają o każdej porze roku wielu turystów z Polski i zagranicy.

Jednym z najbardziej charakterystycznych miejsc w Zakopanem są Krupówki. Tętniąca życiem promenada to jedna z najsłynniejszych ulic w Polsce. Przebiega przez środek miasta, a o każdej porze można spotkać tam turystów. Inne atrakcje to Muzeum Tatrzańskie im. Tytusa Chałubińskiego, zabytkowe kościoły, Wille Atma i Koliba, ulice Kasprusie i Kościelska czy góra Gubałówka. W Zakopanem odbywa się także Puchar Świata w skokach narciarskich. Konkurs cieszy się ogromnym zainteresowaniem nie tylko Polaków, ale i Niemców, Słowaków, Skandynawów czy Austriaków.

Niezależnie od pory roku, turyści bardzo chętnie przyjeżdżają do Zakopanego. Noclegi w górach funkcjonują przez cały rok, w przeciwieństwie do ośrodków położonych np. nad morzem. Trzeba pamiętać o rezerwacji noclegów – do miasteczka przyjeżdżają przecież turyści z zagranicy, wycieczki szkolne, obozy, kolonie, czy sportowcy. By mieć komfort wypoczynku, warto zawczasu zarezerwować noclegi w górach.

Zwolennicy turystyki górskiej, pięknych krajobrazów, czystego i świeżego powietrza będą zachwyceni pobytem w Zakopanem. Zapraszamy w Tatry oraz do korzystania z naszych serwisów, na których znajdą państwo noclegi w górach.

KJ

Brak podobnych post?w.Zostaw komentarz