Noclegi w górach

Atrakcji turystycznych w górach nie brakuje, tych typowo rozrywkowych, jak koncerty, festiwale, czy dyskoteki, jak i tych sportowych.Turyści doceniają różnorodność form atrakcji, dlatego tak chętnie przyjeżdżają w góry.

Piękne krajobrazy, smaczna i bogata kuchnia regionalna,  wygodne tanie noclegi, a to przecież dla większość z nas jest najważniejsze. Noclegi w górach są różnorodne, wręcz na każdą kieszeń, natomiast, żeby zdobyć te najlepsze trzeba o rezerwacji pomyśleć z dużym wyprzedzeniem.

Oprócz tanich noclegów, pysznej kuchni  i wielu atrakcji liczy się bezpieczeństwo, bo to od niego zależy pomyślność naszego urlopu. Dlatego przed wyjazdem w góry należy odpowiednio przygotować swój plecak. Liczy się odpowiednia odzież na zmienną pogodę, a przede wszystkim dobre buty. Oto raport Tygodnika Podhalańskiego charakteryzujący przygotowanie turystów do wyjścia w góry.

W ciągu godziny na Giewont wyszło 316 osób. Najwięcej ? 117 turystów, a więc 37%, szło w adidasach, 28% miało na sobie solidne górskie buty powyżej kostki, a 23% górskie buty, ale poniżej kostki. Naliczyliśmy też 21 osób w lekkich tenisówkach. Niestety, 15 turystów miało na sobie sandały, a czterech ? zwykłe męskie półbuty. Wielkie zainteresowanie wzbudzała natomiast pani w japonkach, która nie bacząc na śliskie kamienie, stromiznę i łańcuchy, dzielnie zdobywała Giewont. Źródło Tygodnik Podhalański.

Niestety takie sytuacje mają miejsce dość często, pomyślmy o odpowiednim wyposażeniu naszego bagażu, abyśmy byli spokojni o własne zdrowie i życie.

Zapraszamy w góry!

M-S-M

Brak podobnych post?w.Zostaw komentarz