Odpoczynek w górach ? noclegi w górach

Właśnie rozpoczęły się wakacje dla uczniów i studentów, ale nie tylko dla nich, także osoby czynne zawodowe oraz renciści i emeryci rozpoczęli przygotowania  do urlopu.

Ten, kto jeszcze nie wie, gdzie warto pojechać tego lata na wakacje, może zdecyduje się na wycieczkę w góry?

A góry w naszym kraju są wspaniałe, pełne atrakcji turystycznych, gościnnych i serdecznych ludzi. A to,  co ja w nich lubię najbardziej, to to, że w górach nie sposób się nudzić. Piękne uliczki z zabytkowymi budynkami, szlaki turystyczne piesze i rowerowe, parki wodne i baseny,  doskonałe restauracje, kluby i dyskoteki dla wszystkich tych, dla których noce są zawsze za krótkie. Oczywiście nie bez znaczenia jest sama baza noclegowa, bowiem noclegi w górach są tak różnorodne, że trudno zdecydować się w kilka chwil na ten najbardziej odpowiedni.

W pamięci pozostaje mi wielki pensjonat w Białym Dunajcu, w którym bez trudu mieściło się kilka rodzin, co sprzyjało zawieraniu nowych znajomości. Atutem numer jeden była wspaniała kuchnia góralska, w której wszystkie obiady przygotowywane były przez miejscową góralkę ? panią, która miała pewnie już z 70 lat. Smak potraw, czyli dania pierwszego i głównego był zawsze wyśmienity! Podane czysto i schludnie, a do tego ogromne porcje tak bardzo potrzebne po dniu pełnym wrażeń.

Wspomnienia o górach powracają bardzo często, a to za sprawą niesamowicie cudownego klimatu panującego na ich terenie, gościnności właścicieli pensjonatów, uroku wspaniałych noclegów. Góry to unikatowe bogactwo naturalne naszego kraju, które z całą pewnością warto odwiedzać.

Polecam.

Brak podobnych post?w.Zostaw komentarz