Ośrodki jeździeckie

W okresie wiosennym rekordy popularności bije jazda konna. Wprawdzie jest to dość drogi sport, jednak kontakt ze zwierzęciem, więź oraz korzyści płynące ze wspólnego obcowania są nie do opisania.

Nauka jazdy odbywa się pod okiem wykwalifikowanych specjalistów, którzy uczą nie tylko sztuki utrzymania się w siodle oraz porozumienia się ze zwierzęciem, ale także gotowi są pokazać, jak należy przygotować je do jazdy.

Ponadto należy pamiętać o właściwościach terapeutycznych koni. Hipoterapię wykorzystuje się między innymi w pracy z osobami autystycznymi oraz takimi, które borykają się z niepełnosprawnością ruchową. Masaż, jaki wykonują te zwierzęta, jest rewolucyjną metodą, która pozwala odzyskać choćby częściową sprawność.

Jednak już samo przebywanie wśród wolnych zwierząt, ich dotyk otwiera ludzi na świat, pomaga lepiej rozwijać się dzieciom. W Polsce istnieje miejscowość, która właśnie dzięki koniom arabskim została rozsławiona na niemalże cały świat. W Janowie Podlaskim każdego roku w sierpniu odbywa się pokaz koni tej krwi.

Osoby zainteresowane końmi, a ściślej aktywnością w siodle, powinny wejść na stronę internetową www.e-konferencje.pl. W tym miejscu zebrane zostały bowiem ośrodki jeździeckie z całego kraju o różnym standardzie i zaopatrzeniu m.in.: Hotel Sypniewo w Wielkopolsce, Farma Sielanka w Mazowieckim, Bartlowizna w Podlaskim.

Brak podobnych post?w.Zostaw komentarz