Park Miniatur – Ogrodzieniec rozpoczyna wiosenny sezon turystyczny

Wiosna zbliża się do nas wielkimi krokami, więc pora także na terenowe wyprawy z całą rodziną. Do wiosennego sezonu przygotował się również Park Miniatur – Ogrodzieniec. Już w sobotę 2.04.2011 rodzice wraz ze swoimi pociechami będą mogli poznawać historię Szlaku Orlich Gniazd krok po kroku. Na małych odkrywców czeka 16 modeli zamków jurajskich oraz plac zabaw z dmuchanym zamkiem, królewską zjeżdżalnią i piaskownicą.

– Serdecznie zapraszamy do naszego Parku Miniatur. Od nowego wiosennego sezonu 2011 stworzyliśmy razem z Zamkiem Ogrodzienieckim tzw. bilet łączony. Bilet ten będzie uprawniał do wejścia na 3 największe atrakcje Zamek, Park Miniatur i Gród na Górze Birów. Cena biletu łączonego to 20 zł normalny i 16 zł ulgowy. Mamy nadzieję, że ta oferta jest niezwykle atrakcyjna i spotka się z dużym zainteresowaniem naszych gości. – mówi Maciej Wnuk, manager Parku Miniatur – Ogrodzieniec.

Do dyspozycji zwiedzających przygotowano wyprawę szlakiem miniatur zamków i warowni jurajskich. Park Miniatur znajduje się w miejscowości Podzamcze, nieopodal ruin Zamku Ogrodzienieckiego. Zobaczyć w nim można Szlak Orlich Gniazd w skali 125 rozciągający się od Krakowa, aż po Częstochowę. Wszyscy odwiedzający Park mogą zobaczyć jak wyglądały zamki jurajskie za czasów ich świetności.

Makiety zamków odtworzone zostały zgodnie z prawdą historyczną, a samo ich wykonanie poprzedziły wielomiesięczne poszukiwania i opracowywania dokumentacji historycznej. Dzięki niebywałym zdolnościom modelarzy miniatury wyglądają niemal identycznie jak ich prawdziwe odpowiedniki za czasów świetności. Największa makieta zamku w Ojcowie ma 4 na 5 metrów i waży prawie 100 kg. W Parku Zamków Jurajskich zobaczyć można m.in. makiety zamków Rabsztyn, Pieskowa Skała, Ogrodzieniec, Olsztyn czy choćby wspomniany wcześniej Ojców.

W Parku Miniatur można zobaczyć także repliki machin wojennych oraz oblężniczych z okresu średniowiecza katapultę, balistę oraz trebusz. Dzieci do lat 5 mają zapewniony wstęp do Parku gratis.

Więcej informacji na stronie Parku Miniatur – Ogrodzieniec –www.park-ogrodzieniec.pl.

Brak podobnych post?w.Zostaw komentarz