Zagrożenia na zimowiskach

Wysyłając dzieci na ferie praktycznie nie myślimy, bądź nie chcemy myśleć o tym, że coś złego może się im stać, jednak tak też może się stać i jako rodzice powinniśmy przygotować dziecko na każdą ewentualność.

Na stoku koniecznie sprawdź promile

Zimowe wyjazdy kojarzą się z nartami, śniegiem, górami i… rozgrzewającymi napojami. Po intensywnym dniu na stoku trudno odmówić sobie grzanego piwa, wina lub herbaty z rumem. Jednak niektórzy narciarze już w czasie przerw w szusowaniu „wzmacniają się” grzańcami.

Jak przewozić sprzęt narciarski?

Sezon zimowy, a tym samym narciarski rozpoczął się. Transport sprzętu w kabinie samochodowej jest dość niewygodny a przede wszystkim niebezpieczny. Nawet jeśli pojawiamy się okazjonalnie na stoku, warto pomyśleć o zamontowaniu bagażnika dachowego z relingami, aby przewieźć sprawnie sprzęt.

Jak przygotować się do zimowego wyjazdu na narty?

Wielu z nas już planuje wyjazdy na narty. Jak się przygotować do wyprawy, aby wrócić z wycieczki w doskonałym humorze i ze świetnymi wspomnieniami? W tym celu będą nam potrzebne: dobra kondycja fizyczna, dobry sprzęt narciarza oraz dobra porównywarka ubezpieczeń turystycznych.

Gdzie na narty dla początkujących?

Czy jako początkujący narciarz musisz ograniczać się tylko do tzw. „oślich łączek”? Na szczęście nie. Masz do wyboru wiele stoków, a wśród nich największe europejskie klasyki i obiekty westchnień narciarzy. Jeśli myślisz nad tym, gdzie wybrać się na narty dla początkujących, to warto poznać najciekawsze ośrodki białego szaleństwa przeznaczone dla osób zaczynających swoją przygodę z […]

Urlop zimą – co jeśli nie narty?

Nie przepadasz za jazdą na nartach, na wyjazd zagraniczny nie masz pieniędzy,  a szef wysyła Cię na przymusowy urlop? Nic straconego. Wbrew pozorom zimą można równie dobrze wypocząć  i ciekawie spędzić czas co latem.

ABC bezpiecznego narciarza

O czym nie można zapomnieć przed wyjazdem? 1.Pierwsza sprawa to oddanie nart do serwisu i przede wszystkim sprawdzenie wiązań. Konserwacja sprzętu zagwarantuje nam komfort i bezpieczeństwo podczas zjazdów.

Z dziećmi na narty

Wyjazd na narciarski wypoczynek z dziećmi wymaga dokładnego rozeznania wśród ośrodków. Nie ma nic gorszego, niż nietrafiony wybór miejsca.

Zimowy poradnik dla narciarzy w Europie: co warto wiedzieć ?

Planujesz spędzić ferie szusując na stokach w Czechach,  Austrii, czy we Włoszech?

Jak narty, to do Świeradowa- Zdroju!

Narty w Polsce kojarzą się zazwyczaj z urlopem pod Tatrami. Mało kto planując zimowy wypoczynek kieruje swe myśli w stronę Dolnego Śląska, gdzie rozciąga się malownicze pasmo Gór Izerskich, stanowiących część Sudetów Zachodnich.