Jak chronić swoje rzeczy osobiste podczas wakacji…?

Wyjazd na wymarzone wakacje pełne relaksu i spokoju, zwykle wiąże się z zabraniem nie tylko walizki, dokumentów, kart, telefonu lecz niejednokrotnie komputera i tabletu.

Czas na sezon urlopowy

Nie wiele osób wie, iż pierwsze podróże o charakterze turystycznym pojawiły się już w Starożytnym Egipcie. Wówczas ludzie przemieszczali się aby brać udział w obchodach świąt religijnych oraz podziwiać ogromne budowle, zwłaszcza piramidy. Branża turystyczna w obecnych czasach jest o wiele więcej rozwinięta niż wtedy i nie ogranicza się jedynie na formie religijnej, mamy tez […]

Święty Marcin zaprasza do Poznania

To już tradycja – w Poznaniu o tej porze roku wszystko kręci się wokół obchodów imienin ulicy Święty Marcin. Uroczyste obchody, koncert, występy, konkursy oraz oczywiście pyszne rogale czekają na uczestników tegorocznego wydarzenia.

Polacy coraz częściej spędzają Święta w egzotycznych krajach

Z analizy rezerwacji biletów lotniczych serwisu FRU.PL wynika, że coraz więcej Polaków tegoroczne święta spędza w odległych, egzotycznych krajach.

Wzrost zainteresowania Polaków dalekimi kierunkami podróży

Wyszukiwarka lotów Skyscanner zaobserwowała w październiku wśród użytkowników z Polski wzrost zainteresowania dalekimi celami podróży.

Konferencja e-Travel Forum 2011

W dniach 25?26 stycznia 2011 roku odbędzie się międzynarodowa konferencja e-Travel Forum 2011 w hotelu Radisson Blu w Warszawie. Konferencja adresowana jest branży turystyczno-hotelarskiej. więcej na http://www.turystyka24h.pl/turystyczne_miedzynarodowa-konferencja-e-travel-forum-2011–2048.html

Internet źródeł informacji turystycznej

Od pewnego czasu wśród branży turystycznej toczyła się dyskusja, w jaki sposób najlepiej pokazać potencjał turystyczny regionu, który na skutek uruchomienia środków unijnych stale się zwiększa. W obecnych czasach w coraz większym stopniu korzystamy wszyscy z rozwoju Internetu, który stał się głównym nośnikiem informacji oraz promocji. I dlatego powstała pilna potrzeba uruchomienia witryny internetowej, która w […]

Czy istnieje możliwość zwrócenia biletu lotniczego

Umowy zawierane za pośrednictwem m.in. faksu, telefonu, a przede wszystkim Internetu, należą do kategorii umów zawieranych na odległość. Dzięki temu możemy zrobić zakupy na drugim krańcu Europy czy świata, nie wychodząc z domu.

Wakacje 2011 już w ofercie biur podróży

Właśnie ruszyła nowa oferta Biura Podróży Triada na sezon wakacyjny 2011 Biuro podróży Triada postanowiło już teraz uchylić rąbka tajemnicy na temat swojej przyszłorocznej oferty i zaprezentowało Prapremierę Lata 2011. Znajdują się w niej nie tylko nowe, polecane przez stałych bywalców hotele i bardzo atrakcyjne ceny, ale także wiele innych korzyści.

Pasażerowie obrażeni – według ankiety Skyscanner

68% osób czuje się obrażonych przez British Airways po tym, jak brytyjska linia lotnicza wprowadziła zasadę ?stranger danger” (z ang. niebezpieczny obcy) rozmieszczania pasażerów w samolocie według ankiety Skyscanner. child on plane.jpg