Paragliding

Zimowa odmiana skoków bungee.

Kitewing

Jest połączeniem kitesurfingu, snowboardu i narciarstwa. Ten najnowszy hybrydowy sport pozwala wznieść się wysoko nad ziemię, a po chwili sunąć po stoku z zawrotną prędkością. To połączenie pozornie niezwiązanych ze sobą sportów – paralotnictwa oraz narciarstwa.

Snowscoot

Snowscoot to odmiana snowbike?a: jest połączeniem tradycyjnego BMX-a i snowboardu, tyle że tylna deska jest nieco dłuższa od przedniej, ruchomej. Co ważne, na snowscoocie mogą jeździć zupełni amatorzy lub nawet ci, którzy nigdy nie mieli do czynienia z nartami. Użytkowanie tych pojazdów jest proste i nie wymaga wielogodzinnych kursów ani treningów.

Snowbike

 To nic innego jak śnieżny rower. Pojazd ma kierownicę oraz siodełko, a zamiast kół do ramy przymocowane są płozy. Można więc jeździć po stokach z zawrotną prędkością, nie martwiąc się o trudy pedałowania pod górkę – wyciągi zrobią to za nas.

Skifox

To nic innego jak krótka narta carvingowa i siedzenie w jednym z odpowiednią amortyzacją. Nie ma kierownicy, a kieruje się nim balansując ciałem. Wystarczy zasiąść wygodnie, założyć specjalne narto-płazy na stopy i już można rozpoczynać zimowe szaleństwo.