Gdzie szukać ostrzeżenia dla podrudziałych ?

Już nie długo to co wszyscy tak bardzo kochamy i z utęsknieniem czekamy a mianowicie lato i długo wyczekiwany okres urlopów wypoczynkowych.

Bezpieczny urlop

Okres urlopowy zbliża się wielkimi krokami, abyśmy się jednak mogli całkowicie oddać przyjemności z wypoczynku, należało by zadbać o kilka spraw związanych z bezpieczeństwem przed wyjazdem na urlop. Bezpieczeństwo o którym tutaj mowa nie ogranicza się jedynie na tym osobistym jak nasze zdrowieje na urlopie lecz i tym związanym z dobrem materialnym które zostawiamy wyjeżdżając.

Wakacyjne oszustwa

Wraz z upragnionymi wakacjami rozpoczyna się żniwo dla oszustów wszelkiej maści i niestety oszukiwani jesteśmy także tam, gdzie wcale się tego nie spodziewamy.

Czas na sezon urlopowy

Nie wiele osób wie, iż pierwsze podróże o charakterze turystycznym pojawiły się już w Starożytnym Egipcie. Wówczas ludzie przemieszczali się aby brać udział w obchodach świąt religijnych oraz podziwiać ogromne budowle, zwłaszcza piramidy. Branża turystyczna w obecnych czasach jest o wiele więcej rozwinięta niż wtedy i nie ogranicza się jedynie na formie religijnej, mamy tez […]

Na urlop jako singel lub samotny podróżnik

Okres wakacyjny tuz przed nami, większość z nas już ma zaplanowany urlop i wie gdzie oraz z kim na niego pojedzie, a co w przypadku kiedy jest się singlem lub po prostu urlop woli się spędzać w pojedynkę?

Pakowanie na wakacje

Wielkimi krokami zbliża się kolejny okres urlopowy, biura podroży już od dawna mają przygotowaną ofertę na sezon letni. Większość ludzi ma już wybrane miejsce gdzie spędzi urlop inny zaś czekają na ostatni moment wybierając coś z oferty last minut.

Jak poprawić zdjęcia z podróży?

Wielu ludzi żyje w wyimaginowanym świecie, dosłownie w alternatywnej rzeczywistości i łudzi się, że piękne zdjęcia które widzą to zasługa bardzo drogiego profesjonalnego aparatu lub umiejętności fotografa. Czy tak jest na prawdę?

Podróże z internetem

Smartfony, tablety i inne urządzenia mobilne stały się nieodłącznymi towarzyszami naszego życia. Coraz częściej zabieramy je również na urlopy i wczasy, gdzie okazują się bardzo przydatnym źródłem informacji o nieznanych miejscach, które odwiedzamy.

Wakacje zwiedzanie + wypoczynek

Przed mamy długo wyczekiwany sezon urlopowy, warto się jednak nieco wcześniej zastanowić nad miejscem do którego wyjedziemy. Polacy już od kilku lat mają większa świadomość jaką korzyść dają podkurzę i coraz więcej wyjeżdżają odwiedzając nie tylko Europe ale i inne kontynenty.

Najciekawsze miejsca Czarnogóry

Czarnogóra to jeden z piękniejszych i jeszcze stosunkowo dzikich rejonów turystycznych Europy. Wybierając się na wypoczynek do tego niezwykłego kraju warto zarezerwować sobie trochę czasu, by zobaczyć najbardziej imponujące miejsca tego regionu.