Czas na sezon urlopowy

Nie wiele osób wie, iż pierwsze podróże o charakterze turystycznym pojawiły się już w Starożytnym Egipcie. Wówczas ludzie przemieszczali się aby brać udział w obchodach świąt religijnych oraz podziwiać ogromne budowle, zwłaszcza piramidy. Branża turystyczna w obecnych czasach jest o wiele więcej rozwinięta niż wtedy i nie ogranicza się jedynie na formie religijnej, mamy tez […]

Na urlop jako singel lub samotny podróżnik

Okres wakacyjny tuz przed nami, większość z nas już ma zaplanowany urlop i wie gdzie oraz z kim na niego pojedzie, a co w przypadku kiedy jest się singlem lub po prostu urlop woli się spędzać w pojedynkę?

Jak poprawić zdjęcia z podróży?

Wielu ludzi żyje w wyimaginowanym świecie, dosłownie w alternatywnej rzeczywistości i łudzi się, że piękne zdjęcia które widzą to zasługa bardzo drogiego profesjonalnego aparatu lub umiejętności fotografa. Czy tak jest na prawdę?

Najciekawsze miejsca Czarnogóry

Czarnogóra to jeden z piękniejszych i jeszcze stosunkowo dzikich rejonów turystycznych Europy. Wybierając się na wypoczynek do tego niezwykłego kraju warto zarezerwować sobie trochę czasu, by zobaczyć najbardziej imponujące miejsca tego regionu.

Raj dla zmysłów

Redakcja magazynu National Geographic Traveler w lutowym numerze przedstawia pięć rajskich zakątków dedykowanych ludzkim zmysłom. W zależności o tego, czy chcemy nasycić wzrok, słuch, węch, smak, czy dotyk, powinniśmy udać się w inny rejon świata. Czy raj na Ziemi istnieje? Redakcja Travelera udowadnia, że niejeden!

Ulcinj, nadmorski kurort Czarnogóry

W okresie rozpadu Imperium Rzymskiego miasto trafiło pod panowanie Bizancjum. Kolejne wieki to niezwykle burzliwa historia miasta, które przechodziło z rąk do rąk kolejnych władców, księstw i republik.

Bądź obywatelem świata z myTaxi

Wyjazd na delegację czy krótki weekend za granicą, często wiąże się z dużym stresem. Dlatego też, jeśli wybierasz się do Barcelony, Zurichu, Wiednia, Warszawy lub jednego  z 30 największych miast w Niemczech, „spakuj” do swojego smartfona myTaxi.

Nowa marka turystyczna – Karkonosze

  Na rynku branży turystycznej już wkrótce pojawi się nowa marka – Karkonosze. Starostwo Powiatowe w Jeleniej Górze wraz z Miastem Jelenią Górą oraz pozostałymi miastami i gminami powiatu zdecydowały się podjąć współpracę, której celem jest promocja regionu, stworzenie oferty dopasowanej do potrzeb różnych grup docelowych, a przede wszystkim budowa silnej, rozpoznawalnej marki.

Pourlopowy powrót do rzeczywistości

Z ankiet przeprowadzonych jeszcze przed wakacjami wynikało, że w tym roku ponad połowa Polaków wyjedzie na urlop. Wśród nich 30 procent rodaków planowało wyjazd za granicę, a aż 70 procent deklarowało chęć odpoczynku nad polskim morzem bądź w górach.

PRZED WAKACJAMI – CO WARTO WIEDZIEĆ

Zaledwie 7 proc. konsumentów wie ile czasu ma uczestnik imprezy turystycznej na reklamację nieudanego wyjazdu, 57 proc. nie czyta umów przed decyzją o wyborze biura podróży. Za to 51 proc. wie, że kupując wycieczkę first lub last minute nie traci prawa do reklamacji – to niektóre wnioski z badań opinii przeprowadzonych dla UOKiK tuż przed […]