Na urlop jako singel lub samotny podróżnik

Okres wakacyjny tuz przed nami, większość z nas już ma zaplanowany urlop i wie gdzie oraz z kim na niego pojedzie, a co w przypadku kiedy jest się singlem lub po prostu urlop woli się spędzać w pojedynkę?

Wakacje zwiedzanie + wypoczynek

Przed mamy długo wyczekiwany sezon urlopowy, warto się jednak nieco wcześniej zastanowić nad miejscem do którego wyjedziemy. Polacy już od kilku lat mają większa świadomość jaką korzyść dają podkurzę i coraz więcej wyjeżdżają odwiedzając nie tylko Europe ale i inne kontynenty.

Władysławowo – tani jesienny wypoczynek nad morzem

Jeżeli planujemy weekend nad morzem, przede wszystkim powinniśmy zapoznać się z bazą noclegową. Najlepiej jest wypytać znajomych, którzy byli w mieście, do którego się wybieramy.

Nowa marka turystyczna – Karkonosze

  Na rynku branży turystycznej już wkrótce pojawi się nowa marka – Karkonosze. Starostwo Powiatowe w Jeleniej Górze wraz z Miastem Jelenią Górą oraz pozostałymi miastami i gminami powiatu zdecydowały się podjąć współpracę, której celem jest promocja regionu, stworzenie oferty dopasowanej do potrzeb różnych grup docelowych, a przede wszystkim budowa silnej, rozpoznawalnej marki.

Śląskie jesienią 50 proc. taniej

Po urlopie i wakacyjnym słońcu pozostały już tylko wspomnienia, a do świątecznego odpoczynku jeszcze daleko?  Dlatego aby złapać trochę energii i nie dać się dopaść jesiennej chandrze  warto odwiedzić Śląskie, które jesienią proponuje krótkie wyjazdy weekendowe dla aktywnych nawet o połowę taniej.

Urlop z pupilem w hotelu

Wielu z nas którzy maja w domu  pupila przed urlopem stoi przed trudnym zadaniem, gdzie pozostawić swoje zwierzę na czas wyjazdu. 

Jesień nie tylko dla seniora

Polska złota jesień – jeśli złota to oczywiście piękna, pełna romantycznych, kolorowych pejzaży i blasku ciepłego, delikatnego słońca. Jesień zachęca do uprawiania turystyki górskiej i odpoczynku w leśnej scenerii.

Jak odpowiedzialnie podróżować

We wtorek 28 czerwca w warszawskiej księgarni Traffic Club odbyła się konferencja pt. „Odpowiedzialna Turystyka”. Zaproszeni goście – podróżnicy i osoby związane z rynkiem turystycznym dyskutowali na temat nowego światowego trendu, jakim jest odpowiedzialna turystyka.

Kolejny długi weekend w czerwcu

Długi weekend majowy za nami, ale nie ma się co martwić ponieważ już w czerwcu  kolejny, tym razem połączony z obchodami Bożego Ciała.

Pierwszy wyjazd z niemowlakiem

Przed nami wiosna, lato, sezon urlopowy, czas na wycieczki i wyjazdy. Znajomi już przeglądają sprzęt, wymyślają trasy górskich wycieczek, planują urlop w ciepłych kurortach i odległych krajach.