Tanie noclegi w górach ? uważaj na kradzieże

Wybierasz się na wakacje w góry? Planujesz doskonale wypocząć, ale także i zaszaleć w nocy w dyskotekach i pubach ? uważaj na złodziei czyhających na okazje.

O kradzieżach podczas wakacji mówi się niezwykle rzadko, a szkoda, bo zdarzają się całkiem często. Niestety nawet przy dużym zaangażowaniu właścicieli pensjonatów, czy kwater prywatnych do kradzieży dochodzi także w miejscach, w których wynajmujemy sobie noclegi. O problem wcale nie jest trudno, wystarczy, że wychodząc na spacer zostawimy otwarte okno w pokoju, a już stwarzamy pożywkę dla złodziei. Niestety bywa i tak, że złodziejem może okazać się sąsiad zza ściany, który także wynajmuje noclegi w górach podczas swoich wakacji.

Niebezpieczeństwo czai się również w dyskotekach, czy pubach, gdzie zajęci dobrą zabawą, czasami zakrapianą zostawiamy na krzesłach, czy stolikach telefony komórkowe, czy portfele. Na efekty nie trzeba czekać długo, skradzione pieniądze a z nimi dokumenty osobiste powodują masę kłopotów, z którymi będziemy musieli uporać się po powrocie z imprezy.

Kradzieże zdarzają się również na szlakach turystycznych, na deptakach, czy w sklepach, czyli wszędzie tam, gdzie panuje tłok, a nasza czujność zostaje uśpiona.

Warto pomyśleć przed wyjazdem na wakacje o własnym bezpieczeństwie, by w miarę możliwość zabezpieczyć się przed nieszczęściem.

Rezerwując noclegi w górach zapytaj o własne klucze do pokoju oraz o to, czy są to klucze unikatowe ? pasujące tylko i wyłącznie do jednego pomieszczenia. Zapytaj o to, czy właściciel kontroluje wchodzących i wychodzących do pensjonatu. Problem stanie się sporo mniejszy, gdy zdecydujemy się na nocleg w hotele, bądź pensjonacie wyposażonym w recepcję.

Wychodząc na zakupy, na spacer, czy do dyskoteki nie zabierajmy wszystkich kart kredytowych, ani wszystkich pieniędzy. Warto pozostawić dokumenty osobiste w pokoju hotelowym razem z pozostałymi pieniędzmi i kartami(oczywiście tylko wówczas, gdy mamy pewność, że pokoje są dobrze pilnowane).

Pamiętajmy, że telefon komórkowy powinien być zawsze blisko nas, nie wstydźmy się stosować pokrowców zawieszanych na szyi, czy przypinanych do paska.

Zawsze informujmy najbliższą rodzinę, bądź przyjaciół o miejscu własnego pobytu. Gdy dokonamy już rezerwacji noclegu poinformujmy o tym najbliższych zostawiając adres.

Pamiętajmy o bezpieczeństwie, róbmy wszystko, aby noclegi w górach, a także cały wypoczynek był doskonały i godny wspomnień.

M-S-M

Brak podobnych post?w.Zostaw komentarz