Turystyka narkotykowa w Polsce i na świecie

Prawo polskie zabrania produkcji, wwożenia/wywożenia za granicę, wprowadzania do obrotu, przygotowania do dystrybucji, częstowania i ułatwiania dostępu do używek, posiadania oraz uprawy. Wszelkie te czynności związane są z karą ograniczenia bądź pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 10 lat.

?Caffe shopy? w Maastricht w Holandii powodują, że każdego roku w ten region kraju zjeżdża 1,5 miliona turystów m.in.: z Niemiec, Belgii i Francji. Tak ogromne zainteresowanie turystyką narkotykową powoduje problemy dla mieszkańców oraz wpływa na wzrost przestępczości związanej z narkotykami. W planach więc jest utworzenie tzw. ?bulwarów marihuany? na terenach przygranicznych, co miałoby zniwelować ten narastający problem. Narkotyki w ilości do 5gr nabyć mogą osoby, które ukończyły 18 lat.

Od 1 stycznia 2010 szeregi krajów, w których narkotyki są legalne, zasiliły Czechy. U południowych sąsiadów Polski można posiadać na własny użytek do 1,5 grama heroiny, 1 gram kokainy, do 15 gramów marihuany, maksimum 4 tabletki ekstazy oraz do 5 tabletek LSD. Ponadto prawo zezwala na uprawianie do pięciu krzaczków konopi indyjskich oraz 40 grzybków halucynogennych. Używki dostępne są w czeskich ?coffee shopach?. Podczas gdy na czeskiej granicy zostały zniesione kontrole, władze Polski już zapowiadają ich wzmożenie.

więcej w artykule – turystyka narkotykowa

Brak podobnych post?w.Zostaw komentarz